Viron päänäyttely 2008

SPL:n näyttelyihin ja ulkomuotoon liittyvät aiheet

Viron päänäyttely 2008

ViestiKirjoittaja Auli Impola » 12 Touko 2008 12:10

Olimme viikonloppuna Virossa päänäyttelyssä. Kerrankin suomalaiset koirat pärjäsivät hyvin. :voitto: :voitto2: Laitan juttua lehteen, mikäli se toimitukselle kelpaa, mutta etukäteen voin kertoa, että kyllä oli mukavaa. En ole aikoihin aistinut niin hyvää ja kannustavaa yhteishenkeä meidän suomalaisten kesken. Keskinäiset onnittelut tulivat ihan sydämestä ja ainakin minä olin vilpittömän iloinen meidän kaikkien puolesta. Laitan tuloksia pikapuoliin tännekin, kunhan saan kirjoitettua.

Auli

PS. Kiitos älyttömästi Tarjalle, Juhalle, Tarzanille, Nettalle ja Petterille hauskasta matkaseurasta.
Auli Impola
 
Viestit: 150
Liittynyt: 10 Joulu 2007 8:39

Re: Viron päänäyttely 2008

ViestiKirjoittaja Anne Myllymäki » 12 Touko 2008 20:19

Kiitokset myös minun puolesta kaikille mukana matkanneille suomalaisille, ja vähän myös ruottalaisille:) Tunnelma oli todella välitön.
Paikka oli melkoisessa kuusessa mutta puitteet tapahtumalle sopivat.
Sää oli mitä ihanin koko viikonlopun.
Onnea muillekin palkinnon saavuttaneille!

t.Anne & Olhedens Humla L+2, Olhedens Athos SG 4, ja Ania SG 17
Kirsi ja Kaitsu Olhedens Adina SG 16
Anne Myllymäki
 
Viestit: 14
Liittynyt: 04 Joulu 2007 9:58

Re: Viron päänäyttely 2008

ViestiKirjoittaja Satu Baggström » 13 Touko 2008 13:17

Myös meiltä kiitokset suomalaisille mukavan tunnelman luomisesta Tuksissa.Suomalaiset saivat hienoja tuloksia :voitto:
Ilmat suosivat ja hauskaa oli.

Terveisin,
Satu ja Sami
sekä team Kreislauf
Satu Baggström
 
Viestit: 14
Liittynyt: 07 Joulu 2007 1:33

Re: Viron päänäyttely 2008

ViestiKirjoittaja Auli Impola » 14 Touko 2008 13:55

Tässä tuloksia:

Tulos Katal.nr Koira Isä Emä Kasvattaja Omistaja

Urokset 4 – 6 kk (4 koiraa)
VL1 4 INXEST KING KONG Eric Van´t Croot-fehn Briatore Jeere Ingrid Liivakant Merle Salm
VL2 2 FLUTWELLE JAGUAR Estrellest Ertson Unerschrocken Xody Ene Vöörmann Krestjan Tak
VL3 6 SENSEN MANN TYSON Sensen Mann Erasmus Sensen Mann Elena Kim Baggström Kim Baggström&nelli Fihlman

Nartut 4 - 6 kk (5 koiraa)
VL1 7 GRAPPA VON OASIS Vegas Du Haut Mansard Yomi Von Haus Yü Alfons Roerkohl Alfons Roerkohl & Satu Baggström
VL2 11 OLHEDENS HUMLA Mischaland's Obelix Mischaland´s Bali Tanja Ja Mikael Nylund Kasv. Ja Anne Myllymägi
VL3 9 HELEROS TRAYCI Eloy Vom St.-michaels-berg Susy-whocan Laiza Heli Vaab Agle Oissar Ja Reelika Oissar

Urokset 6 – 9 kk (9 koiraa)
VL1 12 ALMEIDA VON TEAM OASIS Winner Vom Assaut Reni Von Oasis Carolin Reinhardt Carolin Reinhardt&alfons Roerkohl&satu Baggström
VL2 18 HELEROS QWINTO Ingodds Agassi Heleros Remie Heli Vaab Rain Heinsoo
VL3 19 HELEROS ROBBY Robuk Dei Monti Della Laga Olhedens Tuva Heli Vaab Varje Ojala
8 = L1 20 MOVENAS IDEAL Sensen Mann Erasmus Suojalan Madonna Virtanen Tuula Kim Baggström

Nartut 6 – 9 kk (12 koiraa)
VL1 28 DEMANT'S QAISA Mischaland's Yashin Demant's Oona Tytti Luoto & Seppo Goman Seppo Goman
VL2 35 SUZY-WHOCAN OFELIA Kris Vom Conbhairean Lilskån Never Give Up Auli Impola-Häyhä Auli Impola-Häyhä ,Petteri Häyhä
VL3 31 HELEROS QUNA Ingodds Agassi Heleros Remie Heli Vaab Tarvo Alev, Terje Tammemäe
VL4 34 SENSEN MANN SALLY Djenges Kahn Vom Sante's Home Sensen Mann Una Kim Baggström Kim Baggström, Taina Nyström

Urokset 9 – 12 kk (6 koiraa)
VL1 40 WUNDERSTERN GERMANN Quantum Von Arminius Kronis Kändrewa Riina Ruven Riina Ruven
VL2 41 WUNDERSTERN GIBSON Quantum Von Arminius Kronis Kändrewa Riina Ruven Tiina Selge
VL3 38 MISCHALAND'S SASKO Odin Vom Holtkämper Hof Mischaland's Pussel Anders & Susanne Eriksson Morten & Ankie Nilsen

Nartut 9 – 12 kk (3 koiraa)
VL1 43 SENSEN MANN QUENA Sensen Mann Xanter Sensen Mann Hannah Kim Baggström Kim Baggström
VL2 44 SENSEN MANN RUMBA Sensen Mann Wobo Sensen Mann Onja Kim Baggström Kim Baggström

VL3 45 STARK FASSEN WOLFY AKIRA Fest Kiefer Macintos Stark Fassen Faby Svetlana Romanovitš Väino Koolmeister

Veteraaniluokan urokset (3 koiraa)
1 48 UNERSCHROCKEN NOBEL Tasso Vom Solling Unerschrocken Gessa Tsernjakova Janne Vaarja
2 47 FEST KIEFER ANDRE Fest Kiefer Arman Fest Kiefer Wimba Olga & Jelena Levašova Alexander Kustov
3 46 ESTRELLEST FRANK Escaten Detto Estrellest Hillary Urve Lageda Anna Luik

Urokset 12 - 18 kk (15 koiraa)
SG1 16 ZILBER VASSERFAL FARAON Karat's Ulk Zilber Vasserfal Kleopatra E. Timofeeva Levashova Jelena
SG2 JUN SERT 14 PEDRO VOM HAUS BRUCHERSEE Bazi Von Der Urbecke Nadja Vom Haus Bruchersee Dieter Schmuck Jari KurkiSG3 12 NAXO VOM FICHTENSCHLAG Dux De Cuatro Flores Zaskia Vom Fichtenschlag Marco Ozmann Rinaldas Janusaitis
SG4 13 OLHEDENS ATHOS Mischaland's Povel Olhedens Sandra Tanja Ja Mikael Nylund Kasv. Ja Kari Hartikainen

Nartut 12 - 18 kk (26 koiraa)
SG1 20 CARRERA SOLO RIGOLETTO Karat's Ulk Maija Von Der Fichtenspitze Solvita Vevere R. Mellupis
SG2 JUN SERT 38 MEISEHOF FANTASTIKA Elko Vom Fichtenschlag Endrefalva Afrika Sinitsina T Levashova Jelena
SG3 34 KREISLAUF ÄL QAIDA Quandro Von Barendika Makros Saga Sami Baggström Kasv & Piia Sakomaa
SG7 21 DEMANT'S NOOMI Djenges Kahn Vom Sante's Home Mischaland's Gratzia Tytti Luoto & Seppo Goman Seppo Goman & Sanna-riina Vuorenmaa
SG22 35 KREISLAUF ÄNGELINA JOLIE Quandro Von Barendika Makros Saga Sami Baggström Mari Koskinen

Urokset 18 – 24 kk (15 koiraa)
SG1 58 LUKAS GARLIAVIETIS Solo Vom Team Fiemereck Amanda Garliavietis Rinaldas Janusaitis Iveta Opincane
SG2 59 MISCHALAND'S MANDEL Mischaland's Joaqin Mischaland's Indina Anders & Susanne Eriksson Marie Berndtsson & Tomas Lundström
SG3 49 ASSAUWE LEXUS Endrefalva Michigan Stark Fassen Agnessa Irina Sõsoljatina Sõsoljatina & Vertinskaja

Nartut 18 – 24 kk (18 koiraa)
SG1 75 KREISLAUF YOSIE Elko Vom Fichtenschlag Solholmens Fina Sami Baggström Sami Baggström
SG2 78 MISCHALAND'S MYNTA Mischaland's Joaqin Mischaland's Indina Anders & Susanne Eriksson Marie Berndtsson & Tomas Lundström
SG3 77 MISCHALAND'S LYRAH Odin Vom Holtkämper Hof Mischaland's Ebba Anders & Susanne Eriksson Anders & Susanne Eriksson
SG15 64 AUFSIEGELN GEENA Solholmens Cupido Fellstar Kapal Ari Nummikoski Tiina Hakanen

Urokset yli 24 kk AVOINLUOKKA (15 koiraa)
SG1 85 FLUTWELLE FLOWEN Triumphs Izaro Kronis Kätkiss Ene Vöörmann Kärt Ja Romas Liekis
SG2 91 MARGMAN JECK Margman Torsten Maija Von Der Fichtenspitze Margit Kuusman Margus Kõrts & Rünno Marmor
SG3 83 FLUTWELLE FLAUNT Triumphs Izaro Kronis Kätkiss Ene Vöörmann Helve Saarestik
SG6 94 SUZY-WHOCAN JOAQIN Mischaland's Joaqin Sensen Mann Minnie Auli Impola-Häyhä Tarja Pihlavamäki

Nartut yli 24 kk AVOINLUOKKA (23 koiraa)
SG1 116 MISCHALAND'S ISOLDE Yanox Von Bad Boll Mischaland's Lana Anders & Susanne Eriksson Annelie Hultman
SG2 101 ESTRELLEST QIRICKY Karat's Yoker Estrellest Qurry Urve Lageda Eve Pungas
SG3 117 SUSY-WHOCAN LAIZA Sensen Mann Visum Heleros Remie Auli Impola-Häyhä Auli Impola-Häyhä
SG5 97 DEMANT'S YAMAICA Mischaland's Jeltsin Demant's Olga Tytti Luoto & Seppo Goman Seppo Goman & Sana-riina Vuorenmaa



Nartut yli 24 kk KÄYTTÖLUOKKA (14 koiraa)
VA1 133 WUNDERSTERN DALISSIMA Quentin Karanberg Kronis Kändrewa Riina Ruven V. Väljas & R. Ruven
VA2 SERT 128 MISCHALAND'S RHONDA Pakros D'Ulmental Mischaland's Roma Anders & Susanne Eriksson Anders & Susanne Eriksson
VA3 123 KRONIS BOOGIE WOOGIE Margman Rau Von Pol Kronis Margo Mai Paabo Kärt Ja Romas Liekis
VA4 121 FEST KIEFER DINARA Quentin Karanberg Fest Kiefer Editta Olga & Jelena Levašova Levashova Jelena
V1 126 MARGMAN ZIESEL Ghandi Von Alett Margman Gisela Margit Kuusman Margit Kuusman
V2 122 KREISLAUF KORSICA Karat's Ulko Makros Aguccina Sami Baggström Jari Kurki
V3 125 MARGMAN JOYRIDE Margman Torsten Maija Von Der Fichtenspitze Margit Kuusman Katrin Vahemets
V4 118 ESTRELLEST NETTY-MELODY Margman Greif Estrellest Hillary Urve Lageda Thekla Degtjarjov
V5 119 ESTRELLEST QURRY Barwaxan Kamaro Estrellest Lemme Urve Lageda Karin Lageda

Urokset yli 24 kk KÄYTTÖLUOKKA (16 koiraa)
VA1 143 FEST KIEFER HASPER Endrefalva Michigan Eike Vom Schlössgässchen Olga & Jelena Levašova Denis Belov & Natalia Belova
VA2 145 HELEROS GRANDO Yello Vom St.-michaels-berg Andži Garliavietis Heli Vaab Helina Härma
VA3 134 ARKO SOLO RIGOLETTO Arak Vom Frankengold Upsi Oger Schloss Solvita Vevere Solvita Vevere
VA4 142 FEST KIEFER DEMON Quentin Karanberg Fest Kiefer Editta Olga & Jelena Levašova Õie Sillam
V1 SERT 150 MISCHALAND'S YASHIN Mischaland's Povel Mischaland's Lanzia Anders & Susanne Eriksson Nina Prytz
V2 144 FEST KIEFER VITUS Vorc Von Batu Kessy Vom Muhlgraben Olga & Jelena Levašova M.& R.marmor
V3 148 MISCHALAND'S BUSTER Nero Vom Nöbachtal Mischaland's Hazel Anders & Susanne Eriksson A&s Eriksson,m.pikkoja
V4 139 ESTRELLEST PANTER Zaban Vom Fiemereck Estrellest Xlamme Urve Lageda Indrek Kasela
V5 146 MARGMAN KRONPRINZ Dux De Cuatro Flores Margman Ziesel Margit Kuusman Piret Laanetu



JÄRGLASKLASS
1. MISCHALAND'S BUSTER
2. MARGMAN TORSTEN

KASVATAJAKLASS
1. FEST KIEFER
2. MISCHALAND'S
3. MARGMAN

Terveisin

Auli
Auli Impola
 
Viestit: 150
Liittynyt: 10 Joulu 2007 8:39


Paluu Näyttelyt