SPL Pentukurssit alkavat toukokuussa :)

SPL:n tapahtumiin liittyvä oma tiedotus-, keskustelu- ja palautekanava.

SPL Pentukurssit alkavat toukokuussa :)

ViestiKirjoittaja Riikka Veikkanen » 06 Maalis 2016 13:15

Spl koulutusohjaaja pentukouluttajat järjestävät yhteistyössä alla mainittujen alaosastojen kanssa pentukurssin.
Kurssi on tarkoitettu kaikille 8 vko - 12 kk ikäisen saksanpaimenkoiran pennun omistajille.

”Miten haluaisit pentusi käyttäytyvän isona ?”
Vetääkö se kieli pitkällä, ja räyhää muille ? vai haluaako se kuunnella sinua ? Joudutko kurkku käheänä huutamaan sitä luokse vai tuleeko se iloisesti kutsuttaessa normaalilla äänellä ? Voitko kulkea sen kanssa missä vaan stressaamatta miten se käyttäytyy ?Sinä koiran ohjaajana päätät ja vaikutat suuresti siihen, miten koirasi tulee käyttäytymään. Tule rohkeasti mukaan - nyt on hyvä aika aloittaa!

Koulutus sisältää yhden teoriaillan ja kolme käytännön harjoituskertaa. Huom! koulutuksiin tulee ennakkoilmoittautua. Osallistumismaksu on 40 €

Koulutuspäivät vaihtelevat paikkakunnittain. Tervetuloa mukaan ja ota rohkeasti yhteyttä ! Alla pentukurssin järjestävät alaosastot ja yhteystiedot!

Spl Savo-Karjala, Johanna Sipiläinen 0442770539 / johanna.sipilainen@gmail.com, aloituspäivä 3.5, muut kerrat sovitaan ensimmäisellä kerralla
Spl Helsinki, Jaana Tuukkanen 0400962726 / jaana1982@gmail.com, koulutuspäivät 3.5, 12.5,19.5,26.5
Spl Sata-Häme, Heidi Jauni 0407274258 / heidi.jauni@gmail.com, aloituspäivä 3.5, muut kerrat sovitaan ensimmäisellä kerralla
Spl Keski-Suomi, Jaana Hänninen 040-5197470 / jaanahnninen658@gmail.com, aloituspäivä 3.5, muut kerrat sovitaan aloituspäivänä
Spl Kotka, Anniina Cederlund 0407063230 / anniina.cederlund@saunalahti.fi , ilmoittautuessa tietoa aikataulusta
Spl Länsi-Uusimaa, Tia Landin 0413643228 / tia.landin@hotmail.com, koulutuspäivät 4.5, 11.5, 18.5 ja 25.5
Spl Röykkä, Hanna Kesseli 0408430711 / hanna.kesseli@gmail.com, koulutuspäivät 3.5, 10.5, 17.5 ja 24.5
Spl Turku, Marika Raulisto 0400861736 / marika.raulisto@gmail.com, koulutuspäivät 3.5,13.5, 20.5 ja 27.5
Spl Etelä-Uusimaa, Tuula Virtanen 0415452696 / tuula.virtanen@spl.fi, aloituspäivä 3.5, muut kerrat sovitaan ensimmäisellä kerralla

Pentukoulutus on kehitetty yhteistyössä Spl koulutusohjaajatoimikunnan, koulutusohjaajapentukouluttajien sekä kasvattajien kanssa. Tavoitteena yhteiskuntakelpoinen saksanpaimenkoira, tyytyväinen kasvattaja ja omistaja, sekä yhteiskunta.

Kurssi antaa pennunomistajlle perusteet pennun kanssa elämisestä, suhteen luomisesta, positiivisesta vahvistamisesta, johtajuudesta, iloista ja vastuista sekä perusteet pennun kouluttamiseen!
TERVETULOA!
Riikka Veikkanen
 
Viestit: 104
Liittynyt: 18 Tammi 2008 11:44

Re: SPL Pentukurssit alkavat toukokuussa :)

ViestiKirjoittaja Tuula Virtanen » 15 Huhti 2016 17:26

SPL-Etelä-Uusimaan teoria siis yhdessä Röykän kanssa ti 3.5 klo 18 Klaukkalassa ja
käytännön päivät
ma 9.5
ma 16.5
ma 23.5
vielä mahtuu ja ehtii mukaan!
Tuula Virtanen
 
Viestit: 69
Liittynyt: 04 Tammi 2010 15:18


Paluu SPL-tapahtumat