SPL pentukurssi ja apua arkeen -kurssi

SPL:n Koulutukseen ja kokeisiin liittyvät aiheet

SPL pentukurssi ja apua arkeen -kurssi

ViestiKirjoittaja Jonna Jakonen » 09 Helmi 2018 20:39

PERINTEINEN PENTUKURSSI ja APUA ARKEEN -KURSSI starttaavat toukokuussa yhteistyössä alla mainittujen alaosastojen kanssa!

Pentukurssi on suunnattu kaikille 8 vko - 12 kk ikäisille pennuille ja kurssilla keskitytään mm. yhteistyöhön ja keskittymiseen omistajan kanssa, rajojen opetteluun, leikkimiseen ja tekniseen osaamiseen, koiran mukaan.

Apua arkeen –kurssi on suunnattu yli 12kk ikäisille koirille ja siellä keskitytään mm. hihnakäyttäytymiseen, rajojen opetteluun, keskittymiseen ja yhteistyöhön. Kurssilla pureudutaan jo syntyneisiin ongelmiin ja lähdetään opettamaan uusia toimintamalleja, jotta elämä arjessa olisi helppoa.

Molemmat kurssit sisältävät yhden teoriaillan ja kolme käytännön harjoituskertaa. Teoriaillassa käsitellään mm. koiran oppimista, ominaisuuksia ja niiden hyödyntämistä, vahvisteiden käyttöä ja oikea-aikaisuutta, sekä kuinka hyvä suhde koiran kanssa syntyy ja miten sitä ylläpidetään.

Osallistumismaksut:
50€/koira/kurssi, 10€/kuunteluoppilas, SPL-kasvattajille kuuntelupaikka ilmainen!!

Kursseille ilmoittaudutaan etukäteen. Aloitus 8.5. ja muut kerrat sovitaan yhdessä kurssin alkaessa, jos ei alla toisin mainita. Ota rohkeasti yhteyttä ja lähde mukaan!

PENTUKURSSI:
SPL Etelä-Uusimaa: Tuija Hautala 040 841 37 97, hautala.tuija@netti.fi
SPL Forssa: Heli Leinonen 050 567 58 39, heli.a.leinonen@gmail.com
SPL Helsinki: Heidi Rantala 044 541 30 53, heidi.rantala1@gmail.com
SPL Imatra: Marjaana Vihervuori 045 202 19 20, marjaana.vihervuori@gmail.com
SPL Itä-Uusimaa: Anu Salmi 050 329 31 84, anu.salmi@icloud.com Kurssipäivät 8.5., 22.5., 29.5. ja 5.6.
SPL Kotka: Anniina Cederlund 040 706 32 30, anniina.cederlund@saunalahti.fi
SPL Oulu: Marita Tikkanen 050 490 57 72, marita.tikkanen@gmail.com
SPL Raahe: Henri Karjaluoto 040 578 51 97, henri_karjaluoto@hotmail.com
SPL Rovaniemi: Janna Kellokumpu 040 584 29 40, janna@splrovaniemi.fi Aloitus ja muut kerrat sovitaan lumitilanteen mukaan
SPL Röykkä: Saara Ala-Silta 050 395 71 91, saalasilta@gmail.com Kurssipäivät 8.5., 15.5., 22.5. ja 29.5.
SPL Savo-Karjala: Eeva-Marja Piitulainen 044 364 81 19, eevamarjapiitulainen@gmail.com (Varkaus)
SPL Seinäjoki: Teija Syynimaa 045 163 64 09, teitsi@gmail.com
SPL Turku: Jonna Saarni 050 410 23 24, jonna.loco@gmail.com

APUA ARKEEN -KURSSI:
SPL Forssa: Heli Leinonen 050 567 58 39, heli.a.leinonen@gmail.com
SPL Helsinki: Heidi Rantala 044 541 30 53, heidi.rantala1@gmail.com
SPL Itä-Uusimaa: Anu Salmi 050 329 31 84, anu.salmi@icloud.com Kurssipäivät 8.5., 22.5., 29.5. ja 5.6.
SPL Oulu: Marita Tikkanen 050 490 57 72, marita.tikkanen@gmail.com
SPL Raahe: Henri Karjaluoto 040 578 51 97, henri_karjaluoto@hotmail.com
SPL Rovaniemi: Janna Kellokumpu 040 584 29 40, janna@splrovaniemi.fi Aloitus ja muut kerrat sovitaan lumitilanteen mukaan
SPL Röykkä: Saara Ala-Silta 050 395 71 91, saalasilta@gmail.com Kurssipäivät 8.5., 15.5., 22.5. ja 29.5.
SPL Saimaa: Anu Laaksolehto 040 031 51 56, laaksolehto@hotmail.com
SPL Turku: Jonna Saarni 050 410 23 24, jonna.loco@gmail.com

Yhteistyössä
Koulutusohjaajatoimikunta, SPL-koulutusohjaajat, SPL-kasvattajat, yllä mainitut alaosastot
Jonna Jakonen
 
Viestit: 45
Liittynyt: 04 Joulu 2007 21:50
Paikkakunta: Muhos

Re: SPL pentukurssi ja apua arkeen -kurssi

ViestiKirjoittaja Jonna Jakonen » 14 Huhti 2018 10:30

Järjestäjille lähetetty postia. Jos et ole postia saanut, ota yhteyttä jonna.jakonen @ gmail.com
Jonna Jakonen
 
Viestit: 45
Liittynyt: 04 Joulu 2007 21:50
Paikkakunta: Muhos

Re: SPL pentukurssi ja apua arkeen -kurssi

ViestiKirjoittaja Kristiina Kivimies » 12 Touko 2018 18:12

Kiitos SPL-Kuopio, Anni Puurunen ja Anna Kiimalainen! Ihan huippu pentukurssi takana, paljon opittiin ja kivaa oli.
terveisin Pate aka Fabirron Ikar
Kristiina Kivimies
 
Viestit: 2
Liittynyt: 06 Huhti 2014 22:14


Paluu Koulutus